"An empty stomach is not a good political adviser"

(A. Einstein)

Viesnīcas Albert Hotel leģenda

VIESNĪCAS ALBERT HOTEL STĀSTS

Alberts Einšteins bija un joprojām ir leģenda, kas mūsu atmiņās glabāsies vēl daudzus gadsimtus.

Iespējams, daudzi no mums jautā: „Kas bija Alberts Einšteins? Ko viņš paveica, un kāda bija viņa saistība ar Rīgu?

Šim stāstam ir tikai viena patiesība…

Alberts Einšteins bija gudra, radoša un ļoti interesanta personība. Viņš radīja unikālas lietas un teorijas, par kurām mums joprojām māca skolās. Kā jebkuram cilvēkam, arī viņam vajadzēja kādu uzticības personu, ar ko dalīties pieredzē, kam atklāt savus plānus un lūgt padomus – labu draugu un vienlaikus arī labu padomdevēju.

Šis cilvēks dzīvoja Rīgā, staigāja pa tām pašām ielām, pa kurām staigājam mēs, un bieži iegriezās pastā, lai nosūtītu vai saņemtu vēstules no Alberta Einšteina. Viņa vārds bija Rūdolfs Kārkliņš. Viņi sarakstījās par dažādām lietām – sākot no parastiem mājsaimniecības sīkumiem un mīlas stāstiem līdz unikālajai relativitātes teorijai.

Tā nu par vienu no Alberta Einšteina lielākajiem sapņiem kļuva sapnis apmeklēt Rīgu un pašam apskatīt tās skaistumu. Viņš uzskatīja, ka tas, kurš reiz ir paviesojies Rīgā, to nekad vairs neaizmirsīs.

Atmiņas par šo lielisko draudzību ar latviešu zinātnieku mēs varam lasīt vēstulēs, kuras saskaņā ar Alberta Einšteina pēdējo gribu glabājas Ebreju Universitātē Izraēlā,
vai arī

Jūs varat apmeklēt Rīgu un nakšņot viesnīcā Albert Hotel – vietā, kur fantāzijas iedvesmo un sapņi piepildās.